IE3-tehokkuusmoottori
IE3-sarjan moottorit ovat IEC60034-30-standardien ja IE3-energiatehokkuusstandardin mukaisesti suunniteltuja häkkimäisiä induktiomoottoreita.
Tekniset tiedot
| Standardi | IEC60034-30 |
| Kehyksen koko | 80-355 |
| Lähtö | 0,75 kW–315 kW |
| Tehokkuusluokka | IE3 |
| Jännite/taajuus | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Suojausaste | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Eristysluokka/lämpötilan nousuluokka | F/B |
| Asennusjärjestelyt | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Ympäristön lämpötila | -15°C ~+40°C |
| Suhteellisen kosteuden tulisi olla alle 90 % | |
| Korkeuden merenpinnan yläpuolella tulisi olla alle 1000 m | |
| Jäähdytysmenetelmä | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Velvollisuus | S1 |
| Palvelukerroin | 1.0 |
Tehtaan tuotantoprosessi
Tilaustiedot
● Tämä luettelo on tarkoitettu vain käyttäjälle tiedoksi. Pahoittelemme, että mahdollisista tuotteeseen tehtävistä muutoksista ei tehdä ennakkomerkintöjä.
● Tilatessasi huomioi nimellistiedot, kuten moottorin tyyppi, teho, jännite, nopeus, eristysluokka, suojausluokka, kiinnitystapa jne.
● Voimme suunnitella ja valmistaa erikoismoottoreita asiakkaan vaatimusten mukaisesti seuraavasti
1. erikoisjännitteet, -taajuudet ja -tehot
2. erityiset eristys- ja suojausluokat
3. vasemmalla liitäntäkotelolla, kaksoisakselin päillä ja erikoisakseleilla
4. Korkean lämpötilan moottorit tai matalan lämpötilan moottorit.
5. Ylämaan tai ulkokäyttöön
6. Suurempi teho tai erityiset käyttökertoimet
7. lämmityksellä, laakereilla tai käämeillä PT100, PTC jne.
8. enkooderilla, eristetyillä laakereilla tai eristetyllä laakerirakenteella.
9. Muut vaatimukset.
Jos jokin näistä tuotteista todella kiinnostaa sinua, kerro meille. Annamme mielellämme tarjouksen saatuamme yksityiskohtaiset tiedot. Meillä on omat tutkimus- ja kehitysasiantuntijamme täyttämään kaikki vaatimukset. Odotamme innolla tiedustelujesi vastaanottamista pian ja toivomme, että voimme tehdä yhteistyötä kanssasi tulevaisuudessa. Tervetuloa tutustumaan yritykseemme.










