IE4-tehokkuusmoottori
IE4-sarjan moottorit ovat IEC-standardien ja IE4-energiatehokkuusstandardien mukaisesti suunniteltuja häkkimäisiä induktiomoottoreita.
Tekniset tiedot
| Standardi | IEC60034-30 |
| Kehyksen koko | 80-355 |
| Lähtö | 0,75 kW–315 kW |
| Tehokkuusluokka | IE4 |
| Jännite/taajuus | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Suojausaste | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Eristysluokka/lämpötilan nousuluokka | F/B |
| Asennusjärjestelyt | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Ympäristön lämpötila | -15°C ~+40°C |
| Suhteellisen kosteuden tulisi olla alle 90 % | |
| Korkeuden merenpinnan yläpuolella tulisi olla alle 1000 m | |
| Jäähdytysmenetelmä | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Velvollisuus | S1 |
| Palvelukerroin | 1.0 |
Pakkaus
Tilaustiedot
● Tämä luettelo on tarkoitettu vain käyttäjille suunnattuun viitteeseen. Pyydämme anteeksi, että jos tuotteisiin tulee muutoksia, niitä ei määritetä etukäteen.
● Huomioi tilauksen yhteydessä nimellistiedot, kuten moottorin tyyppi, teho, jännite, nopeus, eristysluokka, suojausluokka, kiinnitystapa ja niin edelleen.
● Voimme suunnitella ja valmistaa erikoismoottoreita asiakkaan vaatimusten mukaisesti:
1. Erityinen jännite, taajuus ja teho;
2. Erityinen eristysluokka ja suojausluokka;
3. Vasemmalla puolella olevalla liitäntäkotelolla, kaksoisakselin päillä ja erikoisakselilla;
4. Korkean lämpötilan moottori tai matalan lämpötilan moottori;
5. Käytetään tasangolla tai ulkona;
6. Suurempi teho tai erityinen käyttökerroin;
7. Lämmittimellä, PT100 laakereille tai käämityksille, PTC ja niin edelleen;
8. Enkooderilla, eristetyillä laakereilla tai eristetyllä laakerirakenteella;
9. Muiden vaatimusten kanssa.








