SCZ-sarjan synkroniset reluktanssimoottorit
SCZ-sarjan synkroniset reluktanssimoottorit on suunniteltu itsenäisesti. Moottori on kolmivaiheinen sähkömoottori, jossa on magneettisesti anisotrooppinen roottorirakenne, joka noudattaa IEC-standardin mukaista runkokokoa vastaamaan asiakkaiden erilaisiin tarpeisiin ja voi tarjota IE5-, IE4- ja IE3-sarjan tuotteita, mukaan lukien puhdas synkroninen reluktanssimoottori.
Tekniset tiedot
| Standardi | IEC60034 |
| Kehyksen koko | K80–315 mm |
| Nimellisteho | 0,75 kW–200 kW |
| Astetta tai energiatehokkuutta | IE5 |
| Jännite ja taajuus | 400 V / 50 Hz |
| Suojausasteet | IP55 |
| Eristysasteet/Lämpötilan nousu | F/B |
| Asennusmenetelmä | B3, B5, B35, V1 |
| Ympäristön lämpötila | -15°C ~+40°C |
| Suhteellisen kosteuden tulisi olla alle 90 % | |
| Korkeuden merenpinnan yläpuolella tulisi olla alle 1000 m | |
| Jäähdytysmenetelmä | IC411 |
| Velvollisuus | S1 |
| Palvelukerroin | 1.0 |
Tilaustiedot
● Tämä luettelo on tarkoitettu vain käyttäjille suunnattuun viitteeseen. Pyydämme anteeksi, että jos tuotteisiin tulee muutoksia, niitä ei määritetä etukäteen.
● Huomioi tilauksen yhteydessä nimellistiedot, kuten moottorin tyyppi, teho, jännite, nopeus, eristysluokka, suojausluokka, kiinnitystapa ja niin edelleen.
● Voimme suunnitella ja valmistaa erikoismoottoreita asiakkaan vaatimusten mukaisesti:
1. erityinen jännite, taajuus ja teho;
2. erityinen eristysluokka ja suojausluokka;
3. vasemmalla puolella olevalla liitäntäkotelolla, kaksoisakselin päillä ja erikoisakselilla;
4. korkean lämpötilan moottori tai matalan lämpötilan moottori;
5. käytetään tasangolla tai ulkona;
6. suurempi teho tai erityinen käyttökerroin;
7. lämmittimellä, PT100 laakereille tai käämityksille, PTC ja niin edelleen;
8. enkooderilla, eristetyillä laakereilla tai eristetyllä laakerirakenteella;
9. muiden vaatimusten kanssa.










