YEJ-jarrumoottorit
YEJ-sarjan moottorit voivat jarruttaa nopeasti, ja niitä käytetään mekaanisissa laitteissa ja ajokoneissa, joissa vaaditaan nopeaa ja tarkkaa jarrutusta.
Tekniset tiedot
| Kehyksen koko | 80–280 |
| Lähtö | 0,18 kW–90 kW |
| Jännite/taajuus | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Suojausaste | IP55 (moottori), IP23 (jarru) |
| Eristysluokka/lämpötilan nousuluokka | F/B |
| Asennusjärjestelyt | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Ympäristön lämpötila | -15°C~+40°C |
| Suhteellisen kosteuden tulisi olla alle 90 %. | |
| Korkeuden merenpinnan yläpuolella tulisi olla alle 1000 m | |
| Jäähdytysmenetelmä | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Velvollisuus | S1 |
| Palvelukerroin | 1.0 |
Pakkaus
Tilaustiedot
● Tämä luettelo on tarkoitettu vain käyttäjille suunnattuun viitteeseen. Pyydämme anteeksi, että jos tuotteisiin tulee muutoksia, niitä ei määritetä etukäteen.
● Huomioi tilauksen yhteydessä nimellistiedot, kuten moottorin tyyppi, teho, jännite, nopeus, eristysluokka, suojausluokka, kiinnitystapa ja niin edelleen.
● Voimme suunnitella ja valmistaa erikoismoottoreita asiakkaan vaatimusten mukaisesti:
1. erityinen jännite, taajuus ja teho;
2. erityinen eristysluokka ja suojausluokka;
3. vasemmalla puolella olevalla liitäntäkotelolla, kaksoisakselin päillä ja erikoisakselilla;
4. korkean lämpötilan moottori tai matalan lämpötilan moottori;
5. käytetään tasangolla tai ulkona;
6. suurempi teho tai erityinen käyttökerroin;
7. lämmittimellä, PT100 laakereille tai käämityksille, PTC ja niin edelleen;
8. enkooderilla, eristetyillä laakereilla tai eristetyllä laakerirakenteella;
9. muiden vaatimusten kanssa.








