Y-sarjan (IP23) korkeajännitteinen kolmivaiheinen asynkroninen induktiokytkin
Y-sarjan korkeajännitemoottori on oikosulkumoottori, joka on kolmivaiheinen asynkroninen induktiomoottori. Moottorin suojausluokka on IP23, nimellisjännite on 6KV tai 10KV.
Tekniset tiedot
| Kehyksen koko | H355-710MM (6 kV), H450-710MM (10 kV) |
| Nimellisteho | 220 kW–5000 kW (6 kV) , 250 kW–3550 kW (10 kV) |
| Energiatehokkuuden asteet | IE1 |
| Jännite ja taajuus | 6 kV / 50 Hz, 10 kV / 50 Hz |
| Suojausasteet | IP23 |
| Eristysasteet/Lämpötilan nousu | F |
| Asennusmenetelmä | B3 |
| Ympäristön lämpötila | -15 °C ~ +40 °C |
| Jäähdytysmenetelmä | IC01 |
| Velvollisuus | S1 |
| Palvelukerroin | 1.0 |
Tilaustiedot
● Tämä luettelo on tarkoitettu vain käyttäjille suunnattuun viitteeseen. Pyydämme anteeksi, että jos tuotteisiin tulee muutoksia, niitä ei määritetä etukäteen.
● Huomioi tilauksen yhteydessä nimellistiedot, kuten moottorin tyyppi, teho, jännite, nopeus, eristysluokka, suojausluokka, kiinnitystapa ja niin edelleen.
● Voimme suunnitella ja valmistaa erikoismoottoreita asiakkaan vaatimusten mukaisesti:
1. erityinen jännite, taajuus ja teho;
2. erityinen eristysluokka ja suojausluokka;
3. vasemmalla puolella olevalla liitäntäkotelolla, kaksoisakselin päillä ja erikoisakselilla;
4. korkean lämpötilan moottori tai matalan lämpötilan moottori;
5. käytetään tasangolla tai ulkona;
6. suurempi teho tai erityinen käyttökerroin;
7. lämmittimellä, PT100 laakereille tai käämityksille, PTC ja niin edelleen;
8. enkooderilla, eristetyillä laakereilla tai eristetyllä laakerirakenteella;
9. muiden vaatimusten kanssa.






