YL-modulaariset moottorit
YL-sarjan moottoreiden runko on hitsattu teräslevystä, mikä takaa erinomaisen jäykkyyden ja tärinänkeston. Ne on valmistettu F-eristysrakenteella ja VPI-tyhjiöpainekyllästysprosessilla. Jatkuvasti lastaava ja purkava laakerijärjestelmä takaa helpon huollon.
Tekniset tiedot
| Kehyksen koko | 355–630 (6 kV), 400–630 (10 kV) |
| Lähtö | 220 kW–1250 kW (6 kV), 220 kW–1120 kW (10 kV) |
| Jännite/taajuus | 6 kV, 10 kV / 50 Hz |
| Asennusjärjestelyt | IM V1 |
| Suojausaste | IP23 |
| Jäähdytysmenetelmä | IC01 |
| Eristysluokka | F |
| Ympäristön lämpötila | -15°C ~+40°C |
| Velvollisuus | S1 |
| Palvelukerroin | 1.0 |
Tuotteillamme on kansalliset akkreditointivaatimukset päteville, korkealaatuisille tuotteille, kohtuuhintaisille hinnoille, ja ihmiset ympäri maailmaa ovat ottaneet ne hyvin vastaan. Tuotteidemme valikoima paranee jatkuvasti tilauksen edetessä ja odotamme innolla yhteistyötä kanssanne. Jos jokin näistä tuotteista kiinnostaa sinua, kerro meille. Annamme mielellämme tarjouksen, kun olemme saaneet yksityiskohtaiset tarpeesi selville.
Asennus ja kokonaismitat (6KV)
| Kehyksen nro | Napa | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L |
| 355 | 4,6 | 880 | 1000 | 940 | 100 | 210 | 28 | 90 | 6 | 32 | 1100 | 800 | 1800 |
| 400 | 4, 6, 8, 10 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1150 | 850 | 1900 |
| 450 | 4 | 1120 | 1250 | 1180 | 120 | 210 | 32 | 109 | 6 | 35 | 1300 | 900 | 2100 |
| 6, 8, 10, 12 | 130 | 250 | 119 | ||||||||||
| 500 | 4 | 1250 | 1400 | 1320 | 130 | 250 | 32 | 119 | 8 | 35 | 1400 | 965 | 2400 |
| 6, 8, 10, 12 | 140 | 36 | 128 | ||||||||||
| 560 | 4 | 1400 | 1600 | 1500 | 150 | 250 | 36 | 138 | 8 | 42 | 1600 | 1100 | 2500 |
| 6, 8, 10, 12 | 160 | 300 | 40 | 147 | |||||||||
| 630 | 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1200 | 2900 |
| 6, 8, 10, 12 | 180 | 45 | 165 |
Huomautus: Taulukossa luetellut tiedot ovat käyttäjän tiedoksi. Jos satunnaistiedostossa on ristiriitoja, satunnaistiedosto on ensisijainen.
Asennus ja kokonaismitat (10KV)
| Kehyksen nro | Napa | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L |
| 400 | 4,6 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1100 | 800 | 1900 |
| 450 | 4, 6, 8, 10 | 1120 | 1250 | 1180 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1300 | 1050 | 2100 |
| 500
| 4 | 1250 | 1400 | 1320 | 130 | 210 | 32 | 119 | 8 | 35 | 1400 | 1110 | 2400 |
| 6, 8, 10, 12 | 250 | ||||||||||||
| 560 | 4 | 1400 | 1600 | 1500 | 150 | 250 | 36 | 138 | 8 | 42 | 1600 | 1200 | 2500 |
| 6, 8, 10, 12 | 160 | 300 | 40 | 147 | |||||||||
| 630 | 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1300 | 2900 |
| 6, 8, 10, 12 | 180 | 45 | 165 |
Huomautus: Taulukossa luetellut tiedot ovat käyttäjän tiedoksi. Jos satunnaistiedostossa on ristiriitoja, satunnaistiedosto on ensisijainen.






